Реклама

Вартість землі після відкриття ринку стартуватиме від $2 тисяч — Мушак

17 вересня 2019 880 0
Вартість землі після відкриття ринку стартуватиме від $2 тисяч — Мушак
Вартість землі після відкриття ринку стартуватиме від $2 тисяч — Мушак

Українська земля має бути дорогою. Таку тезу висловив Олексій Мушак, активіст земельної реформи, депутат парламенту 8-го скликання. Інформація прозвучала на  заході «Земельне віче — як ринок бачить цивілізований вільний ринок землі в Україні: ризики/можливості, присутність іноземців та доступ до кредитів», повідомляє Kurkul.com

«Собівартість української землі складає  $1,6 — 1,8 тисяч за гектар. Після відкриття ринку ця сума буде на рівні $2 тисяч. Ріст вартості землі, орієнтуючись на іноземний досвід, приблизно складатиме 25%», — зазначив експерт.

За прогнозами Олексія Мушака невисокою ціною на землю буде в Херсонській, Запорізьких областях, дорожчою — у Вінницькій, Полтавській областях та інших регіонах, де висока конкуренція. Цікавим стане Чернігівський регіон через кліматичні зміни.

Також експерт прогнозує, що відкриття ринку землі створить новий клас — українських рантьє. Ці люди будуть вкладати кошти в землю, як зараз у нерухомість. Ще Олексій Мушак прогнозує, що посилиться диференціація виробників. Великі господарства та холдинги займатимуться валовим виробництвом сільськогосподарської продукції, дрібні фермери розвиватимуть та займатимуть такі ніші, такі як ягідництво, вирощування органічних овочів.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою