Придбання вітчизняної дощувальної техніки дозволяє заощадити мільйони гривень

19 вересня 2019 26 0
Придбання вітчизняної дощувальної техніки дозволяє заощадити мільйони гривень
Варіант Агро БудПридбання вітчизняної дощувальної техніки дозволяє заощадити мільйони гривень

Компанія «Варіант Агро Буд» спільно з дистриб'юторами: «Екіпагро» та «Чуб Агроконцепт» 12 вересня провели День Поля, присвячений презентації технічних особливостей та практиці експлуатації зрошувальних систем українського виробництва. Демонстрація дощувальної машини відбувалася на полях ТОВ «Відродження» (Кременчуцький р-н Полтавської області). Цей День Поля став першим подібним заходом у регіоні. Організатори заходу зібрали разом фермерів, представників ОДА, науковців для оцінки результатів роботи дощувальної машини в спекотний сезон. Локація була вибрана не випадково, адже господарство вже рік використовує дощувальну установку вітчизняного виробництва і має досвід в цьому питанні, а отже, вже мали змогу поділитися практичними результатами. Про це повідомляє Kurkul.com.

Восени минулого року господарство «Відродження» придбало кругову дощувальну машину, довжиною 460 м, вироблену компанією «Варіант Агро Буд» на заводі в Харкові. Директор господарства Сергій Кузьменко поділився досвідом використання вітчизняної дощувальної машини.

«Цього спекотного сезону установку використовували на полі кукурудзи площею у 85 га. Завдяки зрошуванню на цих ділянках вдалось отримати врожайність культури на рівні 14 т/га. Для порівняння, на полях без поливу кукурудзи ми зібрали лише 6 т/га. Тобто зрошення підвищило врожайність культури більше, ніж у 2,5 рази», — зазначив Сергій Кузьменко.

За його словами, українська зрошувальна система коштувала на 25% дешевше за імпортний аналог. Окрім цього, за державною програмою компенсації вартості вітчизняної техніки вдалося повернути 25% вартості (500 тис. грн).

«Так, на покупці харківської кругової зрошувальної машини господарство зекономило 1 млн грн у порівнянні із придбанням іноземної установки у 2015 р.», — додав Сергій Кузьменко.

У господарстві сподіваються, що харківське обладнання для зрошення має окупитись за два роки. Зараз у планах придбання ще однієї дощувальної машини і, безсумнівно, це буде устаткування вітчизняного виробника. Сергій Кузьменко, спираючись на власний досвід, порадив всім аграріям звернути увагу на дощувальну техніку українського виробництва.

Директор ТОВ «Варіант Агро Буд» Олексій Грушко нагадав аграріям та гостям заходу, що виготовленням зрошувального обладнання завод займається лише 2 роки. За цей час випустили з конвеєра 40 машин, з яких 34 машини вже реалізовані й успішно працюють в українських господарствах. Автоматизовані технологічні лінії на виробництві та попит аграріїв спонукають виробників нарощувати темпи виготовлення систем для зрошення й надалі.

Виконано за допомогою Disqus