Український агробізнес очікує на європейські ставки за кредитами на землю — фермер

23 вересня 2019 162 0
Український агробізнес очікує на європейські ставки за кредитами на землю — фермер

Українські фермери очікують, що ставки за кредитами на купівлю землі в Україні знизяться до максимального європейського рівня — принаймні до рівня не більше 3%. Лише за таких умов у вітчизняних аграріїв з’являться шанси стати справді конкурентоздатними на світовому агропродовольчому ринку.

Про це в коментарі Kurkul.com розповів співзасновник ТОВ «Лан» Микола Маловік із села Новов’язівське Дніпропетровської області.

«До відкриття ринку землі як мінімум треба зробити прийнятні кредитні умови для вітчизняного агровиробника. Так, президент України сказав, що фізичним особам-іноземцям купувати нашу землю не дозволять. Але, виходить, що це все одно можуть робити компанії з іноземними інвестиціями. Саме ці інвестори можуть у себе в Європі взяти дешеві кредити під 1-3% і накупити нашої землі», — сказав Микола Маловік.

Як зазначив аграрій, в Україні кредити фермерам доступні лише за надзвичайно високими ставками: від 25%, а то й 30%. Тому їм дуже складно конкурувати із будь-ким у цій галузі.

Нагадаємо, наразі українські банки готові видавати кредити для фермерів на покупку землі під 12-15%. Таку заяву озвучила директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова під час заходу «Земельне віче — як ринок бачить цивілізований вільний ринок землі в Україні: ризики/можливості, присутність іноземців та доступ до кредитів».

У  свою чергу заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький зазначив, що кредити для фермерів під 3% можуть стати реальністю.

Виконано за допомогою Disqus