Стало відомо, коли знизиться ціна картоплі

23 вересня 2019 4683 0
Стало відомо, коли знизиться ціна картоплі
pixabay.comСтало відомо, коли знизиться ціна картоплі

На гуртових ринках України картоплю зараз продають по 8-11 грн/кг, а імпортну по 12-14 грн/кг. Виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, зазначила, що ціна картоплі знизиться після завершення збирання урожаю. Про це повідомляє gazeta.ua.

Читати більше: Світлана Шмунь: Кольорову картоплю розбирають, як гарячі пиріжки

За її словами, минулого та позаминулого року збирання урожаю картоплі завершилося наприкінці вересня. Цьогоріч роботи завершаться 15–20 жовтня.

«Тоді ціна впаде. У гурті коштуватиме 6-7 грн/кг, уроздріб — 10-12 грн/кг. Дешевше продавати невигідно», — наголосила Оксана Руженкова.

За її словами, ціни на картоплю зростають через попит. Це пов’язано з прогнозами поганого врожаю.

«Але то маніпуляції, цьогорічний урожай непоганий. У Європі середня врожайність становить 33 т/га. У господарствах Київської, Житомирської, Рівненської, Львівської, Волинської, Черкаської та Чернігівської областей зібрали від 40 до 48 т. Торік мали 54–56 т/га. Але картопля була гнила. 30% урожаю господарства відправляли на крохмальні заводи. Ми не радили людям затарюватися на сезон, бо картопля зіпсувалася б у льохах. Цього року не бачили жодного поля з гнилою картоплею», — повідомила Оксана Руженкова.

Зараз вирощувати картоплю стає невигідно. Площі під культурою щороку скорочуються на 10%.

«Картопля понад чотири роки є збитковою для господарств. Вони витрачають на гектар більш як 70 тис. грн. Це добрива, пестициди та дизпаливо. У цю суму не входять зарплати сезонних працівників, плата за паї. При урожаї 40 т/га й витратах 70 тис. грн виробник зароб­ляє копійки. Картоплярство перетворилося на збиткове хобі», — підкреслила виконавчий директор УАВК.

Виконано за допомогою Disqus