На Одещині висадили сад павловнії

24 вересня 2019 443 0

В селі Арчепитівка Любашівського району Одеської на землях ТОВ «Сінергія–Е» висадили 10 га павловнії. Тут успішно розводять середземноморських равликів та експериментують з крапельним зрошенням кукурудзи. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на agro-yug.com.ua.

Читати за темою: Математика агробізнесу: вирощування павловнії

Спочатку компанія планувала вирощувати полуницю на березі річки, яка протікає через все село. Але завдяки наполегливим пошукам, ідея для проекту була обрана зовсім інша та досить незвичайна. Вони зупинились на вирощуванні павловнії.

«Павловнія — це дерево, що має найшвидший цикл росту, воно вирощується на занедбаних ґрунтах, здатних до ерозії та є дуже легким і міцним. По своїй структурі вона нагадує ясен чи липу, але на 30% легше. Рослина є унікальною: за 6 років досягає висоти від 15 до 20 м, діаметр стовбура — 20-30 см. Здатна регенерувати від кореневої системи 4-5 циклів. Температурні режими павловнія витримує від мінус 27 до плюс 45°С, в будь-якому віці. Розмножується рослина лише клонуванням в лабораторних умовах, для насадження перевозяться готові саджанці з теплиць, вона не розмножується від насіння або вегетативним способом. До хвороб рослина стійка. 1 га насадження здатний поглинати близько 140 т вуглекислого газу, в порівнянні з 1 га соснового лісу, який поглинає лише 13-14 т — це дуже значний показник для екології», — йдеться в повідомленні.

В перший рік життя рослина потребує інтенсивного поливу після висадки, а це травень-вересень. Норма для поливу — два рази на тиждень не менше 15 л води на одну рослину. Перший рік життя для павловнії дуже важливий — в цей час відбувається формування кореневої системи рослини якірного типу, що в зрілому віці може досягати близько 9 м.

Після першого року життя павловнії проводять технічний зріз під корінь — це так званий «нульовий» рік. Через два тижні після зрізу рослина випускає нові пагони. З них обирається один найсильніший, а інші видаляються. Після чотирирічного циклу рослина підлягає зрубу та може бути експортована за кордон. Деревина павловнії використовується для виготовлення музичних інструментів, меблів, спортивного інвентарю. Гілки, які залишаються та не підлягають експорту, можуть бути використані як біопаливо для опалення.

На використання гілок та кругляку павловнії у представників ТОВ «Сінергія–Е» є своє бачення та плани, в які входить не тільки продаж деревини на експорт. Перші результати підприємство отримає тільки на 4-5 рік. 60% кругляка піде на експорт, а 40% використовуватимуть в якості сировини для пелетів і брикетів. Підприємство планує кожного року висаджувати по 12 га павловнії.

Виконано за допомогою Disqus