Розробили рекомендації щодо маркування органічних харчових продуктів

27 вересня 2019 331 0
Розробили рекомендації щодо маркування органічних харчових продуктів
pixabay.com

На запит органічного сектору були розроблені Методичні рекомендації до маркування органічних харчових продуктів та кормів. Повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Вони містять законодавчі вимоги до маркування органічної продукції з урахуванням загальних вимог до маркування харчових продуктів, вимоги до маркування імпортованих харчових продуктів, а також настанови до використання державного логотипу України для маркування органічної продукції.

Проект рекомендацій було презентовано та обговорено під час круглого столу «Маркування та торгівля органічними продуктами», що відбувся 19 липня 2019 року. Рекомендації допрацьовані.

Так, продукт дозволяється маркувати як органічний продукт, якщо він:

  • вироблений відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва;
  • містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження (за вагою без урахування частки води та кухонної солі);
  • містить не більше 5% (за вагою) неорганічних інгредієнтів, внесених до Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях.

Органічне виробництво такого продукту підтверджується сертифікатом.

Органічна продукція, що вводиться в обіг та реалізується, повинна маркуватися державним логотипом для органічної продукції.

Читати за темою: Новий закон про органічне виробництво: головні зміни для фермерів

Забороняється маркування державним логотипом для органічної продукції сільськогосподарської продукції, що була отримана не в результаті органічного виробництва або є продукцією перехідного періоду.

Також використання під час маркування такої продукції будь-яких позначень та написів «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та/або будь-яких однокореневих та/або похідних слів від цих слів з префіксами «біо-», «еко-»  тощо будь-якими мовами.

За порушення законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції оператори несуть відповідальність відповідно до статті 40 Закону.

Виконано за допомогою Disqus