Реклама

Новий закон про органічне виробництво: головні зміни для фермерів

1 серпня 2019 155 0
Новий закон про органічне виробництво: головні зміни для фермерів
rda-hm.gov.uaНовий закон про органічне виробництво: головні зміни для фермерів

Закон №2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» починає діяти вже завтра, 2 серпня 2019 р. Тобто, вже почнуть діяти почнуть діяти нові правила роботи ринку органічної продукції. І стосуються вони лише виробників с/г продукції. Про це йдеться у матеріалі на AgroPolit.com.

Читати за темою: Органік стандарт: як сертифікувати своє господарство? 

Після цієї дати, сільгоспвиробники, які виробляють органічну продукцію, але не мають відповідного сертифікату не зможуть її реалізовувати для широкого кола споживачів, лише для власних потреб.

Реєстр же виробників органічної продукції почне працювати після прийняття розробленого Мінагрополітики проекту постанови КМУ.

Для отримання сертифікату необхідно:

  • надати органу сертифікації документальні докази дотримання положень Закону;
  • розділити вирощування/утримання/зберігання органічних та неорганічних рослин, тварин, кормів, гною, подбати про розділення виробничих ліній чи належне очищення обладнання;
  • надавати конкретні дані про обсяги виробленої органічної та неорганічної продукції, а також продукції перехідного періоду.

Контроль за дотриманням положень закону на початковому етапі здійснюватимуть органи сертифікації під час процедури сертифікації та інспектування виробництва.

Законом також передбачені штрафні санкції за порушення норм закону.

«Залежно від виду порушення, такі стягнення у 2019 р. становлять від 12,5 тис. грн до понад 100 тис. грн. Розміри штрафів визначені в мінімальних заробітних платах, тому зі збільшенням розміру мінімальної зарплати зростатимуть і штрафи», — йдеться у повідомленні.

Перевірки на ринку органічної продукції за новим законодавством будуть здійснюватися вже із 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus