Площі під озимою пшеницею можуть скоротитися на третину — думка

27 вересня 2019 267 0
Площі під озимою пшеницею можуть скоротитися на третину — думка
Kurkul.comПлощі під озимою пшеницею можуть скоротитися на третину — думка

В Україні площі під озимою пшеницею в 2019/20 МР можуть скоротитися на 25-30%.Таку думку висловила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко, передає Latifundist.com.

«Засуха коригує посіви культур. Зокрема можна очікувати скорочення на 25-30% площ під озимою пшеницею. Посіви скоротяться також внаслідок низьких цін (4-4,5 тис. грн/т т у вересні 2019 р., порівняно з 6-6,5 тис. грн/т у вересні 2018 р.) на цю культуру», — вважає Сюзанна Григоренко.

За словами начальника відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяни Адаменко, посуха спостерігається на всій території України, крім західних областей. Дощі, які пройдуть у вересні, не змінять ситуацію, тому що вони будуть невеликими і нерівномірними.

Вона зазначила, що ситуація для України нетипова, хоча останнім часом посуха в центральних областях країни трапляється все частіше. Цього року найбільше постраждали Черкаська, Полтавська і прилеглі райони інших областей. За літо в Черкасах випало опадів в 2-2,5 рази менше, ніж в південних областях України.

Виконано за допомогою Disqus