Реклама

Вінницькі фермери протестували проти ринку землі

27 вересня 2019 223 0
Вінницькі фермери протестували проти ринку землі
gazeta.uaВінницькі фермери протестували проти ринку землі

Під стінами Вінницької облдержадміністрації фермери влаштували пікет проти ринку землі. Вони вважають відкриття ринку землі у нинішніх умовах недоречним і передчасним. Про це повідомляє Gazeta.ua.

«Виходить, що ми власними руками мирно продаємо свою землю. Назад повороту не буде. За кожним агрохолдингом стоїть країна, яка зацікавлена купити українську землю. Цього року дуже впала ціна на пшеницю, ячмінь, кукурудзу. Що цікаво, що це сталося саме перед запуском ринку землі. За цим стоять великі агрохолдинги, які скуповують землі. Держава не втручається у цінову політику. Торік пшениця була 4,7-5,2 тис. грн/т. Сьогодні дають 3-3,1 тис. грн. Наша продукція продається на внутрішньому ринку. Великі компанії відправляють урожай на експорт», — говорить фермер Володимир Шевчук.

Учасники акції пропонують створити державний земельний банк, який матиме право скуповувати землю. Треба встановити фіксовану суму вартості гектару. Якщо хтось не зможе обробляти землю, зможуть назад повернути землю в банк.

«Ми не хочемо бути рабами на своїй землі. Ми уміємо обробляти, платимо податки та заробітну та орендну плату. Ми не хочемо, щоб наші діти все життя працювали на когось. Вони всі закінчили аграрні вузи. Натомість у міністерстві немає людей з відповідною освітою. По-друге про ринок землі не може йти мова, коли в країні війна і є території, не підконтрольні Україні Якщо приймуть продаж землі, то лише для українців», — сказав фермер Євгеній Кирилов.

Фермери проводили мирну акцію. Якщо до них не дослухаються, поїдуть в Київ.

«Ні в якому разі не можна продавати землю іноземцям. Хіба корінним мешканцям. Максимум давати 500 га на людину», — додає фермер Володимир Мандзюк.

Депутати плану.ть звернення до Уряду, президента та Верховної Ради щодо можливого зняття мораторію на запровадження обігу земель сільгосппризначення.

«Україна не готова сьогодні до того ринку землі. Ним пропонується — продаж землі громадянам України. Це нормально. Друге: продаж землі юридичним особам, зареєстрованим в Україні. Третє: територіальним громадам і державі. По другому — щодо юридичних осіб — у всіх виникає підозра і нерозуміння. На форумі у Києві глава Кабміну чітко заявив: юридичні особи з іноземним капіталом будуть мати право купувати землю на рівні з усіма. Я не думаю, що потрібно нам всім пояснювати, що це може означати», — зазначив депутат Сергій Лановик.

Учасник АТО, депутат Василь Сколотяний додав, що учасники бойових дій також категорично проти ринку землі.

Виконано за допомогою Disqus