Реклама

Українські вчені розробили садосадильну машину

3 жовтня 2019 134 0
Українські вчені розробили садосадильну машину
Агробізнес

Розроблена Інституті садівництва НААН садосадильна машина СПМ-1Т відрізняється ефективністю й потребує тракторів класу лише 1,4 в начіпному варіанті. Про це повідомляє журнал AgroTimes.

Продуктивність садосадильної машини — 750 саджанців/год, робоча швидкість 2–2,5 км/год, ширина садивної борозни 16, а глибина — до 35 см, ширина міжрядь 2,5–4 м, відстань між деревами в ряду 0,7–2 м. Її можна використовувати для садіння кущових ягідників із відстанню між рослинами в ряду не менше ніж 0,7 м.

«На противагу до застарілих енерговитратних агрегатів, які вигортали значні обсяги ґрунту й потребували потужних тракторів, нову машину вирізняє робочий орган у вигляді сошника із наральником — він підрізає та розгортає пласт ґрунту, піднімаючи його для утворення садивної борозни, а після розміщення у ній саджанця укладає ґрунт на попереднє місце без суттєвого переміщення чи обертання. За такого способу утворення садивної борозни умови для приживлення і розвитку саджанців є надзвичайно сприятливими», — йдеться у повідомленні. 

Читати за темою: Захист і догляд саду — досвід господарств Ґадз та VITAGRO

Виконано за допомогою Disqus