В Україні заборонять продаж молочної продукції з рослинними інгредієнтами

8 жовтня 2019 133 0
В Україні заборонять продаж молочної продукції з рослинними інгредієнтами
pixabay.com

В Україні можуть заборонити продавати молочну продукцію, що містить рослинні інгредієнти, разом з натуральною молочкою. Відповідні ініціативи містить законопроект №2188, який днями внесла до Верховної Ради група позафракційних нардепів. Повідомляє news.finance

Вони вважають, що нинішня практика, коли виробники називають свої товари неоднозначними словосполученнями на кшталт «сирний продукт», вводить споживачів в оману. Тому в першу чергу вони пропонують прописати законодавчо термін «молоковмісний продукт». Під таким пропонують розуміти будь-яку молочку, при виробництві якої використовуються будь-які замінники складових натурального молока.

Читати за темою: Найбільші світові імпортери молока ― огляд ринку

Виробники повинні будуть чітко маркувати таку продукцію відповідною позначкою, а продавці будуть зобов’язані розміщувати її на окремій полиці, щоб не плутати покупців.

Крім того, тим же законопроектом автори ініціативи хочуть встановити заборону на виробництво молочки, в якій вміст молочних жирів менше 50%. А щоб захистити покупців від неминучого зростання цін, вважають за доцільне дозволити уряду вводити тимчасове цінове обмеження на молочну продукцію.

Подумали автори і про покарання для підприємців, які не послухалися. Наприклад, за порушення правил маркування виробнику можуть виписати штраф у розмірі 100% вартості виготовленого з порушеннями товару. А недотримання встановлених правил торгівлі обійдеться підприємцям в 50-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3 400 грн).

Виконано за допомогою Disqus