Агрофірма з Полтавщини налагодила виробництво біопалива з відходів с/г культур

14 грудня 2019 116 0
Агрофірма з Полтавщини налагодила виробництво біопалива з відходів с/г культур
Drovnik.ua.

У Петрівцях Полтавської області агрофірма «АСТАРТА ПРИХОРОЛЛЯ» опалює виробничі приміщення паливними пелетами і брикетами з відходів соняшника та кукурудзи. Про це повідомляє Drovnik.ua.

Компанія відмовилася від природного газу та запустила виробництво біопалива три роки тому.

Цех з виготовлення пелет і брикетів з сільськогосподарських відходів запустили батько і син — Віталій і Станіслав Шумейки.

«Вирішили утилізувати рослинні залишки, виробляючи паливо. Пелети призначені для автоматичних котлів, брикети — для потужних твердопаливних», — пояснив Віталій Шумейко.

Щорічно виробничий підрозділ «імені Іваненка» ТОВ «АСТАРТА ПРИХОРОЛЛЯ» переробляє близько 300 т відходів соняшнику і кукурудзи.

Сировину просівають, подрібнюють і пресують. З форми, яка потрапляє на конвеєр, випаровують вологу. Далі готові пелети і брикети потрапляють в біг-бег, де зберігаються до завантаження і розвезення виробничими підрозділам.

«Виробництво пелет і брикетів триває протягом опалювального сезону, тому що всі підрозділи господарства перейшли на це паливо. Від газу відмовилися: в Петрівцях — вже третій рік, на інших підрозділах — другий рік, це економічно вигідно», — пояснив директор виробничого підрозділу Олександр Назаренко.

Цех в Петрівцях забезпечує сировиною елеватор в Семенівці. З тонни сільськогосподарських відходів отримують 900-920 кг пального. За одну зміну переробляють близько двох тонн сировини.

Біопаливо з рослинних відходів в минулому році купували цукрові заводи в Яреськах і Новооржицькому. Цього року брикетами і пелетами зацікавилися і навколишні села району.

«Якщо буде попит і стане вигідно виробляти його на продаж, будемо планувати закупівлю нової установки, щоб збільшити обсяг виробництва», — зазначає Олександр Назаренко.

Виконано за допомогою Disqus