Німецькі фермери освоюють мобільні додатки в управлінні тваринництвом

12 жовтня 2019 63 0
Німецькі фермери освоюють мобільні додатки в управлінні тваринництвом
dw.com

Німецький фермер успішно освоює мобільні додатки, які дозволяють краще піклуватися про худобу. Про це повідомляє dw.com.

«Власник однієї з молочнотоварних ферм у німецькій федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн Філіп Еллерброк повним ходом освоює різні сучасні цифрові гаджети для своїх 85 корівок», — ідеться в повідомленні.

Зокрема, зазначається, що спеціальний датчик для вагітних корів, який кріпиться на хвості, надсилає фермеру SMS приблизно за дві години до початку отелення. Для цього система аналізує рухи хвоста, на підставі зміни яких можна робити доволі точний прогноз часу пологів.

Отримавши такий сигнал, Філіп Еллерброк підключає камеру відеоспостереження, щоб оцінити ситуацію і визначити, чи потрібна допомога. У середньому по Німеччині під час або відразу після пологів гине від 5% до 10% відсотків телят, і багатьох з них можна було б урятувати при своєчасному втручанні, зазначає DW.

Ще один «гаджет» дозволяє контролювати різні фізіологічні показники організму тварин. Капсула-датчик, потрапивши в коров'ячий шлунок разом із кормом, передає дані про температуру та інші параметри на мобільний телефон.

Це дозволяє точно встановити, скільки корова рухається, як часто п'є і чи достатньо споживає корму. На підставі цих даних додаток у мобільному телефоні, дає рекомендації, а також може, наприклад, визначити найбільш слушний момент для успішного проведення процедури штучного запліднення.

Читати за темою: Смартфон-помічник: мобільні додатки для управління господарством

Виконано за допомогою Disqus