Реклама

Фермерам розповіли про переваги вирощування арахісу

12 жовтня 2019 87 0
Фермерам розповіли про переваги вирощування арахісу

Вирощування арахісу в Україні розпочалося в другій половині дев’ятнадцятого століття. У 1825 році пробна партія була висаджена на території Одеського ботанічного саду. Культура успішно прижилася, і її стали вирощувати в південних регіонах України.

Про це повідомляє Superagronom.com з посиланням на Держпродспоживслужбу в Херсонській області.

Загалом у світі вирощують тисячі сортів арахісу, але серед них найпопулярнішими є Спеніш, Раннер, Вірджинія та Валенсія. У Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні на 2019 рік, станом на 19 серпня 2019 року в наявності є 3 сорти арахісу.

Перш за все арахіс вирощують для отримання з його насіння рослинної харчової олії. Насіння арахісу містить 40-60% олії і 20-37% білка (за його вмістом арахіс поступається лише сої). У складі арахісу також багато мінеральних речовин (натрій, калій, кальцій, фосфор, залізо) та вітамінів (В1, В2, РР, D). Шляхом холодного пресування з арахісу отримують вищі сорти майже безбарвної олії. Нижчі сорти олії йдуть на миловаріння.

Читати за темою: Вирощування сої за класичною технологією

Макуха та вся надземна частина арахісу — добрий білковий корм для домашньої худоби. Стулки бобів використовують як мульчуючий матеріал для поліпшення складу ґрунтів, як підстилку в птахівництві і в будівництві (для створення деревно-стружкових плит), для виробництва упаковки.

Лушпиння, що накопичується при очищенні арахісового насіння, застосовують як паливо та для виготовлення ізоляційних матеріалів. Як просапна культура, арахіс сприяє очищенню полів від бур’янів, а як зернобобова — при обробці насіння нітрагіном підвищує родючість ґрунту за рахунок засвоєння біологічного азоту повітря і післяжнивних кореневих залишків.

Виконано за допомогою Disqus