В одних руках має концентруватися не більше 1% земель в області — думка

17 жовтня 2019 101 0
Володимир Коваленко, голова громадської організації «Прозора земля»
Kurkul.comВолодимир Коваленко, голова громадської організації «Прозора земля»

Запропоновано нові обмеження з купівлі землі в одні руки на рівні регіонів та в областях після відкриття ринку землі в Україні. Про цю ініціативу у коментарі AgroPolit.com розповів голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко

Нагадаємо, що у Кабмінівському законопроекті (№2178) встановлено такі граничні межі по концентрації: 15% в межах області та 0,5 % в межах країни. У останньому альтернативному до нього №2178-10 (розроблений депутатами аграрного комітету) такі: в межах області до 8%, а на рівні ОТГ — 35%).

На думку Володимира Коваленка, слід значно зменшити обмеження із концентрації землі в одних руках на регіональному рівні.

«Я вважаю, що запропоновані урядом і депутатами розміри — це дуже багато, що породить в Україні клас земельних рантьє, нових лендлордів, земельних олігархів. 200 чи 100 тис. га в одні руки (як обмеження в одні руки) в такому випадку — не грає різниці, бо ці люди просто розділять країну на земельні вотчини і ні про які сприятливі умови роботи для дрібних аграріїв і мови не буде. Тому я пропоную встановити рівень земельної концентрації в одних руках по країні не більше 0,1% всіх земель, а в області максимум 1% її всієї площі», — зазначив він.

На його думку, Україні варто взяти для прикладу, розвиток і механізми ринку земель країн Східної Європи.

«У них так само були обмежувальні механізми, в тому числі і в площах, для іноземного капіталу і навіть для країн ЄС, куди входили ці країни», — розповідає він.

Виконано за допомогою Disqus