Реклама

Депутати запропонували механізм протидії фінансовим спекуляціям після відкриття ринку землі

15 жовтня 2019 437 0
Депутати запропонували механізм протидії фінансовим спекуляціям після відкриття ринку землі
dw.com

У депутатському законопроекті №2195 про вільний ринок землі передбачено механізм запобігання фінансовим спекуляціям на електронних аукціонах. Про це розповів голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський під час брифінгу, присвяченому альтернативним законопроектам, які можна було вносити до 11 жовтня. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Громади зможуть продавати свою землю лише на електронних торгах. На думку розробників законопроекту, це дозволить мінімізувати людський фактор при цьому процесі, що в свою чергу знімає питання про корупційну складову довкола продажу земель.

«У законопроекті ми збільшили розмір першої ставки на торгах. Якщо нормативна грошова оцінка буде 40-50 тис. грн за один га, заплатити 30% від цієї суми, а потім відмовитися від лоту — це вже буде «боляче». Цей крок допоможе підвищити відповідальність гравців на земельних торгах і завадить збивати ціну, адже це буде досить дорого», — заявив Микола Сольський.

Нагадаємо, в парламенті зареєстрували законопроект про ринок землі № 2178-10, який може стати основним при впровадженні земельної реформи в Україні. 

Виконано за допомогою Disqus