Реклама

Україна експортувала найменше томатів за останні 8 років

24 жовтня 2019 134 0
Україна експортувала найменше томатів за останні 8 років
pixabay.comУкраїна експортувала найменше томатів за останні 8 років

За 9 місяців поточного сезону в Україні показники імпорту томатів вже перевищили обсяги закупівель за весь 2018 р. При цьому їх експорт суттєво знизився. Станом на 1 жовтня Україна експортувала за кордон всього 6 тис. т томатів, що стало найнижчим показником за останні 8 років. Про це повідомив директор ТОВ «Агрокоін» Володимир Вишняков, передає EastFruit.

За його словами, головна причини зниження експорту — погіршення ситуації з карантинними шкідниками. Це позбавляє Україну можливості експортувати продукцію.

«Щороку бувають проблеми, проте за останні півроку вони накочуються, як снігова лавина. Справа в тому, що саме в цьому році томатна міль так розмножилася, що досягла вже кожного куточка нашої країни. При цьому вона пошкоджує не тільки томати, а й баклажани, і картоплю. А картопля у нас найпопулярніша культура. І виходить всюди, куди завезли заражений томат, там через півтора року томатна міль завдасть катастрофічного удару, під який потрапляє в першу чергу картопля», — зазначив Володимир Вишняков.

Він наголошує, що карантин у боротьбі зі шкідником не допоможе. Виробники наразі борються із міллю за допомогою препаратів, однак це теж не допомагає.

«Виробники вже хапаються за голову через те, що не здатні зібрати повністю свій урожай. Вони залишаються не те, що без прибутку, а йдуть в мінус. У моєму розумінні, через півтора року овочевий ринок України очікує крах. Уявіть: зібрана картопля в підвалі не пролежить навіть місяць-два через те, що черв'ячок молі його просто знищить, і нічого не залишиться до весни», — зауважує Володимир Вишняков.

Він підкреслив, що один метелик томатної молі за тиждень відкладає близько 100 тис. яєць, які дуже непросто знищити. З кожного яйця через тиждень з'являється черв'ячок, який через кілька днів стає метеликом — і так по колу.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама