В Україні подорожчали місцеві та імпортні томати

2 грудня 2019 80 0

Пропозиція томатів на українському ринку досить обмежена, що дозволяє тепличним комбінатам підвищувати ціни на продукцію. При цьому, імпортні томати з Туреччини також додали в ціні. Про це повідомляє EastFruit.

Більшість тепличних комбінатів України завершують реалізацію томатів і ведуть підготовку до нового сезону. Залишки місцевої продукції протягом тижня пропонували лише поодинокі господарства, при цьому, не зважаючи на невисоку якість продукції підвищували ціни до 30-33 грн/кг ($1,25-1,37/кг), що в середньому на 46% дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Продавці імпортних томатів до кінця тижня підняли ціни до 28-30 грн/кг ($1,16-1,25/кг), що в середньому на 44% дорожче, ніж тижнем раніше. Подорожчання продукції відбувалося на тлі зниження пропозиції з місцевих теплиць, а також зростаючого попиту з боку роздрібних мереж і гуртових компаній.

Місцеві томати сьогодні відвантажується в середньому на 8% дешевше, ніж в аналогічний період попереднього року, а ціна на імпортні томати в в середньому вже на 20% нижча, ніж роком раніше.

Виконано за допомогою Disqus