На Рівненщині розвиватимуть мінісироварні

24 жовтня 2019 74 0
На Рівненщині розвиватимуть мінісироварні
Kurkul.comНа Рівненщині розвиватимуть мінісироварні

Просто утримувати молочне стадо замало, адже просто здавати молоко невигідно. Потрібно починати переробку. Таку думку висловив голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «ГориньДар» Юрій Потапчук під час семінару переробників молочної продукції, представників органів влади та банків. Захід організував Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», передає ukrinform.ua.

«У того, хто утримує молочне стадо, бізнес буде в «мінусі», якщо не займеться власною переробкою», — зазначив Юрій Потапчук.

За його словами, просто здавати молоко невигідно, адже з 2016 р., наприклад, приймальна ціна на нього не зросла, в той час, як вартість комбікормів, ветеринарного обслуговування, забезпечення випасами суттєво збільшилася.

«Тому ми для себе зробили однозначний висновок: треба починати переробку. Наша ферма знаходиться у Костопільскому районі, а виробництво — у Гощанському, де нам виділили приміщення для мінісироварні. Взяли кредит, закупили обладнання. Вивчили безпосередньо досвід роботи аналогічних малих «майстерень» сиру в Польщі, Австрії, Німеччині, в областях Західної України. Але ми вирішили не повторювати їхню рецептуру, а створити свою «родзинку» і почали спеціалізуватися на випуску м′яких, напівтвердих сирів, які нині реалізовуємо невеликими партіями, в тому числі і в Рівному», — повідомив він.

Фермер зазначив, що коли самому молоко виробляти і його переробляти, то одержуєш 15% додаткової вартості. А за гарно налагодженого процесу переробки, можна досягти показника 20-25%.

Торкаючись питань довіри споживача до своєї продукції, голова кооперативу пояснив, що він використовує лише якісне молоко і не вводить у сири пальмових олій.

Чинником, що також дозволяє знайти свого клієнта, вважає він, є відкрите виробництво сирів, яке налагоджує. Тобто покупець може спостерігати через спеціальне скло, як у цеху проходить процес утворення сирної маси.

«Ми побачили, що деякі наші постійні покупці і собі захотіли освоїти виробництво та організувати сімейну мінісироварню, а тому ми запровадили навчання для них на базі одного з профтехучилищ у Рівному», — розповів Андрій Черниш, який на домашньому мінізаводі виробляє сири з пліснявою.

Експерт Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Микитин прокоментував, що у Млинівській ОТГ (в місцевому коледжі) будуть проведені курси для бажаючих освоїти виготовлення сирів на устаткуванні, постачання якого здійснять за проєктом Міжнародної організації праці.

В області кількість корів у населення скоротилася.

«І в цьому винні великі молокопереробники, адже вони приймали молоко за низькими цінами і не стимулювали господарів. Тому за справу повинні взятися мініпідприємства, які будуть ближчими до здавачів молока, стануть їхніми партнерами, адекватно розраховуватимуться», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Надія Переходько.

За словами голови ФГ «Дюксин Дорф» Наталії Новодарської, яка теж займається виробництвом сирів, відміннусировину може дати тільки якісне стадо, а тому у господарстві займаються селекцією дійних корів: починали утримувати 5, а зараз їх вже 31.

Директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий підкреслив, що на часі об′єднання малих виробників-сироварів в асоціацію.

«У нас є всі підстави, щоб створити бренд, наприклад, «Рівненська смакота», під яким докладати зусиль, щоб краще продати продукцію, яка заслуговує на увагу. Треба, щоб сир з малих заводів став звичним для нашого населення», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus