Сортові культури менш прибуткові за гібриди ― думка

25 жовтня 2019 70 0
Максим Бернацький, керівник «Рост Агро»
Kurku.comМаксим Бернацький, керівник «Рост Агро»

Сортові культури завжди приносять менше прибутку, ніж гібриди. Так вважає керівник насіннєвого господарства «Рост Агро» Максим Бернацький з Полтавщини. Чоловік працює у сільському господарстві вже понад 20 років. Про це йдеться у матеріалі на Kurkul.com.

«Зверніть увагу, що практично всі компанії, які працюють на насіннєвому ринку, я маю на увазі оригінаторів, мають в асортименті хоча б якусь культуру на гібридній основі. Соняшник, ріпак, кукурудза — будь-яка. А іноді все разом. Український сільгоспвиробник завжди орієнтується на власне виробництво масового сортового насіння, купуючи переважно тільки насіння високих репродукцій. Тому сортові культури — це, на моє глибоке переконання, у виробників насіння культури факультативні. Швидше за все, ту ж саму пшеницю чи сою в певній мірі спонсорує кукурудза. Тобто рівень прибутковості гектара насіннєвої ділянки кукурудзи і сої дуже відрізняється», — зазначає Максим Бернацький.

За його словами, на ринок, особливо сортових культур,  помітно впливають шахраї, які по факту продають документи + зерно, а не насіння, а також нелегали, які збивають ціну та загалом дестабілізують ситуацію. А посилення державного контролю стосується виключно офіційного сегменту виробників і лише провокує ще більше власників господарств, виробників і переробників іти в тінь.

Виконано за допомогою Disqus