На півдні України можуть з’явитись екзотичні гарбузи

11 листопада 2019 71 0
На півдні України можуть з’явитись екзотичні гарбузи
agro-yug.com.ua

Бенінказа — зимовий гарбуз або зимова диня. Для півдня України культура є достатньо перспективною. Основною перевагою бенінкази є можливість надзвичайно тривалого зберігання плодів. Повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на agro-yug.com.ua.

Потрапив цей вид гарбуза до України з Південно-Східної Азії. У 2012-2013 рр. досліди з вирощування бенінказу у промислових масштабах було проведено на півдні Румунії. Вони показали, що цей вид гарбузу дуже швидко пристосовується до нових умов вирощування та дає високі врожаї.

Зазначається, що рослина не вибаглива до умов вирощування, до того ж стійка до приморозків (-4°С). Але найкращий врожай можна отримати все ж на родючих, органічно багатих, добре зволожених суглинках на повному сонці.

Оптимальний спосіб вирощування є розсадний, бо має гарантоване отримання плодів. Гарбуз можна вирощувати як у розкид, так і на шпалерній культурі. Бенінказа вимагає зволоженого ґрунту, але водночас може з легкістю переносити посуху, бо має потужну кореневу систему.

Читати за темою: АгроПолігон Сварог Вест Груп: Штирійський гарбуз порадував, незважаючи на погодні сюрпризи

Фахівці стверджують, що на одному батогу бажано залишати 3-4 плоди для того, щоб маса кожного в середньому достигала від 2 до 4 кг, бо якщо залишити один плід, його вага може досягнути 20 кг. Самі пагони досягають біля 4 метрів у довжину, тому після зав’язування плодів їх прищипують.

«Для півдня України бенінказа є достатньо перспективною культурою, бо регіон має усі необхідні ґрунтово-кліматичні умови для вирощування екзотичного гарбуза. До того ж основна агротехніка фактично зовсім не відрізняється від агротехніки вирощування звичайного гарбуза. Недостачу вологи у посушливі періоди можна скоригувати завдяки краплинному зрошенню. Довгий термін зберігання допоможе реалізувати продукт протягом усього зимового періоду, коли на полицях магазинів свіжі овочі та фрукти коштують немалі гроші. Широка палітра рецептів смачних блюд та лікувальні властивості є ще одним позитивним аспектом для культивування екзотичної культури», — розповіли фахівці.

Виконано за допомогою Disqus