Озима пшениця пожовтіла через азотне голодування — науковець

14 листопада 2019 3146 0
Озима пшениця пожовтіла через азотне голодування — науковець
Kurkul.comОзима пшениця пожовтіла через азотне голодування — науковець

Листя озимої пшениці на полях України пожовтіло через азотне голодування та морози, які спостерігалися близько двох тижнів тому. Про це повідомив доктор с.-г. наук, провідний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН Сергій Авраменко на сторінці у Facebook, передає SuperAgronom.com.

«Шановні колеги — аграрії! За останні дні маю багато звернень від вас з одним і тим же питанням: що сталося з пшеницею та чому пожовтіло листя? Відповідаю: причиною стали морози, які були близько 2 тижнів тому та азотне голодування. При чому, сильніше пошкодилися посіви після соняшника та на полях з великою кількістю рослинних решток, де був дефіцит азоту у ґрунті», — пояснює Сергій Авраменко.

За його словами, пшениця не встигла пройти загартування і накопичити необхідні для зимівлі вуглеводи, адже для цього необхідне тривале коливання високих та низьких температур, якого цієї осені не спостерігалось.

«Чим це виправити? У більшості випадків буде корисним осіннє підживлення азотними, а ще краще комплексними мінеральними добривами, але після їх внесення має бути плюсова температура як мінімум 7 днів та вологий ґрунт. Швидше засвоюються добрива у рідкій формі, зокрема і по листу. Тому поспішайте, часу до морозів лишилося мало! Пошкоджені з осені посіви сильніше вражатимуться сніговою пліснявою та іншими хворобами, тому навесні не дивуйтеся сюрпризам. Усе буде добре», — відзначив науковець.

Виконано за допомогою Disqus