В Німеччині збудують корівник-сад задля збільшення надоїв

24 листопада 2019 101 0
В Німеччині збудують корівник-сад задля збільшення надоїв

Компанія Dresdner Vorgebirgs Agrar AG побудує перший у Німеччині корівник з садом для молочної ферми. Втіливши цю ідею, підприємство розраховує збільшити надої, збільшити приплід і тривалість життя корів. Повідомляє Agrarheute.

Концепція корівника з садом — більше зелені, більше світла і повітря, більше технологій — і в кінцевому підсумку більше молока.

Компанія Dresdner Vorgebirgs Agrar AG (Саксонія), яка обробляє 2870 га і активно працює в галузі тваринництва, інвестує в проект €6 млн. Будівництво корівника-саду розпочнеться наступної весни, а наступної осені планується запустити його в дію.

Новий корівник буде складатися з двох частин: саду і звичайної ділянки.

«Наші корови отримають від 8 до 20 м2 площі на одну тварину. Майже вдвічі більше місця, ніж у звичайному корівнику», — розповів керівник компанії.

Читати за темою: Щоденник майбутнього тваринника: як вибрати справу за покликом серця

На садовій ділянці сараю заплановані дерева і кущі, які створюють умови саду. Там корови можуть вільно пересуватися. Підлога в садовій зоні буде також м'якою, як і в саду у відкритому грунті. Його виготовлять з запатентованого пластика, який дозволяє сечі швидко просочуватися і потрапляти в спеціальний збірник. Це призводить до зменшення викидів аміаку.

Про доїння корів подбає робот, причому корови зможуть підходити до доїльного роботу, коли завгодно.

«Це позбавляє корів від стресу, який виникає в традиційних корівниках під час очікування доїння і може негативно впливати на виробництво молока. Корови, яких можна доїти, коли вони того хочуть, дають більше молока, оскільки вони відчувають менше стресу», — зауважив менеджер з виробництва компанії Дженні Шульц.

Цей принцип доїння також знижує ризик маститу. Крім того, що утримувані в таких умовах тварини повинні жити довше і народжувати більше телят.

Виконано за допомогою Disqus