Україна нарощує експорт свіжої лохини в Сінгапур і ОАЕ

22 листопада 2019 828 0
Україна нарощує експорт свіжої лохини в Сінгапур і ОАЕ
pixabay.comУкраїна нарощує експорт свіжої лохини в Сінгапур і ОАЕ

Україна продовжує нарощувати виробництво і експорт свіжої лохини. Аналітики оцінюють обсяги експорту свіжої лохини з України в 2019 р. приблизно в 3 тис. т. Про це повідомляє EastFruit.

«Головною відмінністю експортного сезону 2019 р. від усіх попередніх років став початок масових експортних відвантажень лохини авіатранспортом в напрямку ОАЕ та Сінгапуру», — підкреслив економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, Україна в серпні в Сінгапурі була п'ятим найбільшим постачальником лохини, поступаючись тільки США, Канаді, Перу і ПАР.

До недоліків такого виду доставки можна віднести порівняно невеликий обсяг експорту ягоди через ліміти за обсягом кожної партії та вискоі витрати на доставку в розрахунку на кожен кілограм.

На думку, директора компанії «Українська ягода» (бренд Uberry) Тараса Баштанника,  переваги більш високої закупівельної ціни на лохину на ринках Сінгапуру і ОАЕ нівелювалися вартістю доставки.

«Я вважаю, що чиста ціна виробника при поставках свіжої лохини в Євросоюз автотранспортом була порівняною з ціною при експорті на Близький Схід і в Сінгапур авіатранспортом. Однак даний напрямок, безсумнівно, є перспективним, так як конкуренція на ринку ЄС в майбутньому буде тільки зростати, що може негативно відбитися на цінах», — зауважив Тарас Баштанник.

Однак конкуренція і на ринку ягід ОАЕ продовжує посилюватися. Вже зараз українські компанії розробляють варіанти поставки лохини морським транспортом контейнерними партіями, що дозволить не тільки багаторазово знизити витрати, але і збільшити обсяги експорту та частку ринку, яку займає українська лохина в цьому регіоні. Проте, термін поставки залишається головною проблемою — адже щоб лохина успішно перенесла настільки тривале транспортування, вона повинна мати можливості для покращення якості, а виробник — сучасну інфраструктуру для охолодження, сортування і пакування. Поки що цим можуть похвалитися лише поодинокі компанії.

Нагадаємо, українське ягідне підприємство ТОВ «Нікдарія» (TM iBerry) і одна з найбільших компаній-імпортерів свіжих фруктів Перської Затоки Farzana Trading з ОАЕ підписали угоду про регулярні авіапоставки української лохини в сезоні 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus