Реклама

Україна збільшила виручку від експорту насіння льону

3 грудня 2019 119 0
Україна збільшила виручку від експорту насіння льону
24tv.uaУкраїна збільшила виручку від експорту насіння льону

Україна за січень-жовтень експортувала 11,269 тис. т насіння льону на суму $5,887 млн, а імпортувала – 486 т на $227 тис. про це повідмляє Державна фіскальна служба, пише AgroTimes.

При цьому за весь минулий рік насіння льону було експортовано 12,909 тис. т на суму $5,878 млн, а імпортовано – 1,522 тис. т на суму $569 тис.

Як повідомив голова ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінець, який займається насінництвом льону, такі дані Державної фіскальної служби свідчать про те, що на ринку льону цього року склалася сприятлива цінова кон’юнктура, адже виробництво цієї культури продовжує скорочуватись.

«Як виробник насіння льону, я можу сказати, що обсяги його виробництва впали. Про це свідчить скорочення попиту на насіння цієї культури. Якщо ще два роки тому ми продавали 150-200 т насіння на рік, то минулого року продано не більше 50 т через низькі ціни на цю продукцію та несприятливі погодні умови», – зазначив Ігор Брагінець.

Таким чином, за його словами, істотні обсяги цьогорічного експорту насіння льону пов’язані з тим, що виробники, швидше за все, продають свої перехідні запаси цієї культури.

Виконано за допомогою Disqus