Ціна української лохини на внутрішньому ринку була вищою за експортну на 25%

3 грудня 2019 1283 0
Ціна української лохини на внутрішньому ринку була вищою за експортну на 25%
pixabay.com

Цього року українська лохина продавалась на внутрішньому ринку на 25% дорожче, ніж назовні. Повідомляє «Інфо-Шувар».

Згідно даних, середня ціна української лохини з червня по серпень становила 135 грн/кг (€5,13/кг). Для порівняння середня експортна ціна української лохини в цьому сезоні становила €4,35/кг.  

В 2019 р. Україна по серпень включно експортувала більше 2 тис. т лохини, за рік обсяг зовнішніх продажів збільшився на 50% .

«У 2019 р. з усіх культурних ягід лише лохина показала зростання експорту. Купували нашу лохину переважно країни ЄС, серед покупців також були ОАЕ, Гонконг та Малайзія. До Білорусі ми відправили менше 500 т лохини. А от по суниці та черешні ми зафіксували зниження обсягів зовнішньої торгівлі, і майже весь обсяг цих ягід було експортовано до Білорусі та Молдови», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За її словами, експорт лохини міг бути в цьому році значно більший, але через погодні негаразди та брак агрономічного досвіду  ягоди експортної якості було зібрано менше, ніж прогнозувалось на початку сезону.

Читати за темою: На Київщині фермер вирощує мандарини

«Кожного року середні ціни на лохину в Україні знижуються на 20-25 % завдяки збільшенню пропозиції на внутрішньому ринку і назовні. При цьому збільшується і розрив в цінах в залежності від якості ягоди. За даними «Інфо-Шувар», в розпал сезону мінімальна вартість ягоди крупного калібру на майданчику ринку «Шувар» не опускалась нижче позначки 100 грн/кг (€3,8/кг), тоді як ціни на дрібну лохину  впали до 70-80 грн/кг (€2,6-3/кг. За таку саму ціну на ринку продавалась  чорниця лісова», — йдеться у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 14°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

50%
Матеріали за темою