Посольства 3 країн ЄС написали лист-попередження щодо заборони відкриття ринку землі іноземцям

5 грудня 2019 1384 0
Посольства 3 країн ЄС написали лист-попередження щодо заборони відкриття ринку землі іноземцям

Посольства трьох країн Євросоюзу написали лист-попередження до Офісу Президента з копією на ім'я Дмитра Разумкова, Миколи Сольського, Олексія Гончарука та Давида Арахамії щодо заборони відкриття ринку землі для іноземців. Повідомляє AgroPolit.com.

Лист написали посольства Чехії, Швеції та Данії. 

В документі зазначається, що компанії, власниками яких є іноземці, вже приймають активну участь у ринку, вступаючи у договірні відносини з пайовиками (орендодавцями) виключно на основі взаємної згоди (відображається у ціні оренди землі) у частині довгострокових партнерських відносин та переважного права на викуп землі у випадку зняття мораторію на продаж сільгоспземель.

«Виключення компаній, власниками яких є іноземці, стане порушенням цих прав, а також суперечитиме правомірним очікуванням іноземних інвесторів. Закордонні інвестори понесуть значні втрати в результаті вимушеного продажу своїх українських активів. Подібний розвиток подій суттєво зашкодить довгостроковій інвестиційній репутації України, а також перешкодить зростанню продуктивності АПК, що є основною метою земельної реформ», — йдеться у повідомленні.

Автори листа стурбовані пропагованим вибірковим підходом, який ставить компанії з іноземним капіталом, які вже присутні на ринку, у дискримінаційне становище у порівнянні з 100% (стовідсотково) українськими компаніями.

«Під значною загрозою у цьому випадку є не лише репутація, а й загальний обсяг агровиробницва України», — додали у посольствах.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували «Асоціацію аграріїв України» щодо захисту прав та інтересів аграрних компаній з іноземним капіталом.

Виконано за допомогою Disqus