Імпорт картоплі до України знизився вдвічі

9 грудня 2019 206 0
Імпорт картоплі до України знизився вдвічі
Kurkul.comІмпорт картоплі до України знизився вдвічі

У листопаді імпорт картоплі в Україну знизився в два рази. Про це повідомляє «Інфо-Шувар» із посиланням на дані Держстату.  

Читати за темою: АгроМатематика. Вирощування картоплі, або як заощадити на «другому хлібі»

Так, у листопаді Україна імпортувала 46 тис. т картоплі, проти 92,5 тис. т у жовтні. Загалом від початку сезону Україна імпортувала понад 186 тис. т картоплі, що є рекордом за всі роки незалежності. 

«Падіння імпорту у листопаді було очікуваним. Вже у кінці жовтня ціни на картоплю почали знижуватися по всій країні і за рахунок цього стало менше бажаючих імпортувати. Втім загальна пропозиція картоплі на ринку не зменшилась, змінилась хіба що її структура за рахунок збільшення частки вітчизняної продукції. Рік тому ситуація з цінами була зворотною:  на ринку продавалась виключно вітчизняна продукція, вартість її була мінімум в два рази меншою, втім саме з середини листопада 2018 р. ціни на картоплю почали впевнено рухатись вгору», — розповідає керівник департаменту «аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на кінець першої декади грудня картопля на ОРСП «Шувар»  пропонується по 7-9 грн/кг. Від початку листопада ціни просіли мінімум на 15%, хоча вони залишаються рекордно високими.

Виконано за допомогою Disqus