Виробники молока порахували збитки у разі відкриття ринку землі

16 грудня 2019 514 0
Виробники молока порахували збитки у разі відкриття ринку землі
Kurkul.comВиробники молока порахували збитки у разі відкриття ринку землі

Поголів’я ВРХ в Україні скоротиться на 40 тис., що призведе до безробіття понад 8 тис. працівників агросфери. Окрім цього існуватиме загроза продовольчій безпеці України. Саме такими можуть бути результати введення ринку землі для молочної галузі. Про це повідомила віце-президент Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

«Поспіх у відкритті обігу сільськогосподарських земель може призвести до незворотних наслідків. Враховуючи запропоновані умови, за нашими прогнозами, протягом наступного року ми втрачатимемо середньому до 4 тис. корів щомісяця. Це потягне за собою негативну ланцюгову реакцію. Адже означатиме не лише скорочення поголів’я ВРХ в Україні, а й скорочення робочих місць. За рік через закриття ферм роботу можуть втратити близько 8 тис. працівників, а якщо врахувати також суміжні галузі, то цифра потенційно безробітних українців зросте мінімум в 10 разів!» — наголосила Ганна Лавренюк.

За підрахунками експерта, в такому випадку місцеві бюджети недоотримають близько 20 млн грн податків щомісяця.

Окрім того, така ситуація загрожує і продовольчій безпеці України, адже щодня галузь не доотримуватиме близько 800 т молока, яке мали б переробити у вітчизняні молочні продукти та завантажити роботою 3-4 заводи.

Якщо втрати сировини перевести у, скажімо, масло, то це мінус 35 т масла для внутрішнього споживання, які  ми змушені будемо замінити імпортним продуктом. Тобто щодня галузь втрачатиме $140 тис.

«Якщо ми не в змозі будемо забезпечити власний ринок, то про експортні перспективи взагалі не може йти мови, у такій ситуації. Нам би дуже хотілося, аби ці прогнози не справдилися, проте сценарій стабілізації галузі виглядає наразі малореальним, оскільки в прийнятому в першому читанні «Законі про обіг земель сільськогосподарського призначення» не враховані інтереси національної молочної галузі», — зауважує Ганна Лавренюк.

 

Виконано за допомогою Disqus