ЄС на політичному рівні перешкоджає експорту насіння з України — думка

17 грудня 2019 50 0
Ромен Дестйо, генеральний директор «MAS Seeds Україна»
Kurkul.comРомен Дестйо, генеральний директор «MAS Seeds Україна»

Євросоюз на політичному рівні створює перешкоду для експорту насіння з України. Таку думку висловив генеральний директор «MAS Seeds Україна» Ромен Дестйо під час бізнес-сніданку «Україна — постачальник насіння в ЄС: план дій», організатором якого виступила Насіннєва асоціація України. Про це повідомляє Latifundist.com.

«Якість насіння, яке ми виробляємо в Україні оцінюється еквівалентно, а іноді, і краще, ніж в Європі. Є технічний аудит ЄС, який був проведений три роки тому, і підтвердив якість насіння. Проблем з якістю та вимогами немає. На сьогодні це буде більш політичне питання», — зазначив Ромен Дестйо.

Як прокоментувала виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко, Україна інтегрує свій насіннєвий бізнес в Європу, але цей сектор вже глобалізований.

«Виходимо з того, що у нас є: з одного боку, є глобалізація процесів, а з іншого — регіональний розвиток, і насіннєвий сектор вже давно глобалізований. Це інтернаціональні компанії, які працюють в Україні офіційно, мають тут виробничі потужності і можуть вирощувати цю продукцію на українській землі. І зараз питання про експорт насіння, вирощеного в Україні незалежно від селекції, іноземної або національної, це продукт вироблений в Україні! Для вирішення питання, ми розуміємо що повинна бути постійна системна комунікація як з боку бізнесу і довіру до української сторони, так і з боку уряду, яке відповідальне за ці процеси», —розповіла Сюзанна Григоренко.

Генеральний директор компанії «Лімагрейн Україна» Віктор Карбівскій зазначив, що ринок насіння в Україні досить непередбачуваний, а в усьому світі це досить цивілізований і добре організований ринок, який сам себе захищає.

Виконано за допомогою Disqus