Зеленський запропонував знизити концентрацію землі в одних руках до 10 тисяч га

18 грудня 2019 556 0
Володимир Зеленський, президент України
Володимир Зеленський, президент України

У межах відкриття ринку землі в Україні необхідно встановити можливість володіти землею площею не більше 10 тис. га. З відповідною ініціативою виступив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з фермерами в с. Красна Слобідка Обухівського району Київської області. Про це повідомляє AgroPolit.com з посиланням на прес-службу президента.

«Було питання щодо концентрації. Депутати спочатку внесли норму про понад 200 тис. га. Згоден, це дуже багато. До комітету дійшла цифра 20 тис. Давайте від 1до 10 тис. га і розглядати на комітеті. Запропонуємо цифру, зменшимо концентрацію», — сказав Володимир Зеленський.

Крім того, президент заявив, що після ухвалення закону щодо земельної реформи буде певний підготовчий етап до повноцінного запуску ринку.

«Мораторій можна буде зняти тільки після ухвалення та підписання закону. А потім потрібно ще працювати з реєстрами, щоб усе було чисто. І ринок може запрацювати тільки через рік, восени. Тому що повинна бути довга підготовка до продажу землі», — зазначив він.

Також президент запевнив фермерів, що побоювання стосовно рейдерства після запровадження ринку землі безпідставні, оскільки держава захищатиме власників.

«Нехай люди не бояться, що забиратимуть землі, будемо захищати людей. Питання з продажем іноземцям вирішили — правки внесли», — наголосив Володимир Зеленський.

Він уточнив, що питання продажу землі іноземцям буде винесене на всеукраїнський референдум уже після відкриття ринку.

Виконано за допомогою Disqus