В Канаді під снігом залишилось 1,5 млн га з урожаєм

30 грудня 2019 231 0

Несприятливі погодні умови в західній Канаді цієї осені можуть спричинити запізнення з сівбою наступної весни. Про це пише канадське видання The Western Producer.

Як повідомляє Корі Джейкоб, фахівець міністерства сільського господарства провінції Саскачеван, у деяких фермерів під снігом залишилось 5–10% площ, а у деяких — від чверті до третини.

Найбільше площ залишились незібраними в провінціях Саскачеван (1 млн га) та Альберта (640 тис. га). Під снігом залишились деякі площі під ріпаком та кукурудзою на силос і на зерно в провінції Манітоба.

Дін Фрьозе, фахівець з олійних культур міністерства сільського господарства провінції Манітоба зауважує, що те, що частина площ залишилась під снігом, на строки весняних польових робіт майже не вплине, але осінні ґрунтообробіток і внесення добрив на більшій частині площ пропущені. Він додав, що жнива затягнулися на 3–4 тижні довше, ніж зазвичай.

Корі Джейкоб додає, що пшениця, залишена на весну, буде переважно кормової якості, також знизиться якість ріпаку, а от олійний льон перезимовує порівняно добре. Інший фахівець відзначає, що що б не сталося взимку чи навесні, це впливає на якість урожаю, що залишився під снігом.

А от у Манітобі не покладають надій на олійний льон та пшеницю, що залишилися під снігом. Періоди високої вологості і рясних снігопадів призвели до вилягання значної частини площ. 

«Збирати врожай навесні буде складно і може бути невигідним економічно», — говорить Дін Фрьозе.

Обсяг звернення за страховим відшкодуванням лише в провінції Альберта може досягти 700 млн канадських доларів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 39° ... + 23°

Вітер

1.2м/с

Опади

3.1мм

Вологість

54%