Відсутність морозів сприятливо позначається на посівах озимих зернових — думка

9 січня 2020 643 0
Відсутність морозів сприятливо позначається на посівах озимих зернових — думка
Kurkul.com

У найближчі 10 днів температура повітря вночі може піднятися до плюсових значень. Для озимих на даний момент немає ніяких ризиків. Відсутність морозів у січні сприятливо позначається на посівах озимих зернових культур, про це повідомила Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру. Повідомляє SuperAgronom.com.

«Для озимих на даний момент немає ніяких ризиків. Розвиток на посівах відбувається дуже повільно, рослини не знаходяться в стані глибокого сну. Завдяки тому, що немає низьких температур та інших несприятливих явищ, для озимих все складається добре», — зауважила спеціаліст.

За словами Тетяни Адаменко, в найближчі десять днів на території України буде спостерігатися високий атмосферний тиск. Опадів буде мало, хоча до 10-12 січня очікується дощ з мокрим снігом. Встановлення снігового покриву не очікується, так само як і сильних морозів — навпаки, температура повітря підвищиться вночі до плюсових значень.

Читати за темою: Агропрогноз: як кількість вологи в атмосфері впливає на розвиток рослин

До того ж, додала начальник відділу Укргідрометцентру, враховуючи екстремально теплу погоду у грудні та січні, в поточному році весна може бути ранньою і, можливо, затяжний.

«Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху. Тому є передумови для високого врожаю. Тим більше, що посівам вже не загрожують явища, характерні для ранньої зими, такі як вимерзання й загибель від крижаної кірки», — додала Тетяна Адаменко.

 

Виконано за допомогою Disqus