Озимі культури припинили ріст

14 січня 2020 621 0
Озимі культури припинили ріст
Kurkul.comОзимі культури припинили ріст

У кінці грудня-початку січня озимі культури припинили ріст. Про це повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

За своїм впливом на посіви сільськогосподарських культур кліматичні умови 2019 р. істотно відрізнялися від середніх багаторічних показників. За температурним режимом 2019 р. виявився рекордним за всі роки спостережень, починаючи з 1900 р.

Річна кількість опадів в середньому по країні склала 87% від норми, в областях Лісостепу — 73%, найменше виявилося на території Одеської, Черкаської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської областей — 50-65% від річної норми.

«В результаті аномально теплої погоди протягом останньої декади грудня відзначалися слабкі ростові процеси у посівів озимих на всій території країни за винятком східних областей, де рівень середніх і максимальних температур був нижче», — зауважили аналітики. При  цьому, стан рослин гарний і задовільний.

В кінці останньої декади грудня-початку січня спостерігалося припинення ростових процесів у озимих культур. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур в холодні ночі знижувалася до 0 – мінус 3°С, що значно вище критичної температури вимерзання.

Виконано за допомогою Disqus