АгроПолігон John Deere: сівба озимого ріпаку в «Кириченко М»

АгроПолігон John Deere: озимий ріпак у «Кириченко М» — Сівба

АгроПолігон «Джон Дір» 26 вересня 2019 368 0

Після невеликої перерви АгроПолігон John Deere повертається до Харківщини. У попередніх частинах ми були присутніми під час сівби та проведення захисних обробок на соняшнику. Але у всіх сільгоспкультур є періоди, коли їх варто залишити у спокої й дати дочекатися збирання. Так ми робимо і з соняшником, на поля якого завітаємо вже у вересні.

Нерівномірний соняшник

Але про стан справ на полях культури — головної героїні нашого АгроПолігону ми все ж таки розпитали агронома «Кириченко М» Станіслава Кришталя. 

За словами аграрія, оскільки соняшник у підприємстві має різні строки висіву, а поля розташовані в кількох районах, то й урожайність на різних масивах буде сильно відрізнятися.

Станіслав Кришталь, агроном «Кириченко М»

«В середньому соняшник повинен бути не гірший, ніж у тому році. Але якби наприкінці червня випав дощ, то врожай був би набагато кращим», — резюмував Станіслав Кришталь.

Сівба озимого ріпаку

Цього ж разу ми вирішили відвідати сівбу ріпаку — культури, з якою ми ще не стикалися в рамках АгроПолігону John Deere в жодному з регіонів, тому вона для нас буде особливо цікавою. Супроводжували нас у цій поїздці представники компанії Agristar.

Озимий ріпак у господарстві вперше посіяли минулого року, тож цьогорічний урожай став дебютним. 

«Цього року у нас було перше збирання урожаю цієї культури. Ми дуже задоволені результатом — в середньому отримали близько 30 ц/га», — згадує Станіслав Кришталь.

Посів озимого ріпаку

Якщо минулого року в «Кириченко М» засіяли 270 га, то в 2019 р. збільшили площі під ріпаком до 500 га. 

«Ця культура потребує до себе багато уваги. Потрібно часто з’являтися на полі, дивитися шкідників, хвороби, як восени, так і навесні. Тому за нею потрібно стежити і 2-3 дні можуть зіграти дуже велику роль під час збирання врожаю», — ділиться своїм досвідом агроном.

Поле 90 га
Культура Озимий ріпак
Гібрид Dekalb® ДК Імістар КЛ
Дата посіву 8 серпня
Глибина посіву 2 см
Попередник Озима пшениця
Сівалка John Deere 1890 + John Deere 1910

 


Попередником тут виступала озима пшениця, після якої провели оранку за допомогою трактора John Deere 8345 R в агрегатуванні з плугом, а потім провели дискування з катками за допомогою борони з трактором John Deere 8335 R.

Сівба оптимально збіглася з «сезоном дощів» і ріпак клали у достатньо зволожений ґрунт.

«На даний момент сіємо ріпак, гібрид Dekalb® ДК Імістар КЛ. Попередником була озима пшениця. Після озимої пшениці зробили оранку на 25 см і після цього (і після опадів), ми зробили дискування з котками і зараз сіємо в землю, яка насичена вологою, щоб отримати дружні сходи», — розповів Станіслав Кришталь.

Сіяли у нормі 550 тис./га з одночасним внесенням нітроамофоски 120 кг/га. 

Після висіву планують проводити коткування, а потім вносити фунгіцид, інсектицид та рострегулятори, щоб ріпак пішов у зиму в потрібній фазі і не перемерз. Навесні планують провести два підживлення, а також провести обробки ЗЗР за необхідністю.

Техніка для посіву

Висів проводили сівалкою John Deere 1890, обладнаною пневмопричіпом 1910, в агрегатуванні з трактором John Deere 8335 R. 

«Сівба проводиться комплексом у конфігурації ТБТ, тобто «трактор-бункер-сівалка». Даний комплекс має бункер об’ємом до 10 тис. л. і сівалку шириною 11 м. Техінка може працювати за будь-якою технологією (а саме нульова, мінімальна, а також  традиційна), тому що дана сівалка має притискне зусилля до 181 кг на сошник. Сошник обладнано одним монодиском діаметром 450 мм, який у змозі прорізати навіть найтовщу стеблину чи стерню», — розповів про агрегати менеджер з продажу техніки компанії Agristar Олександр Білик.

Олександр Білик, менеджер з продажу техніки компанії Agristar

Трактор John Deere 8335 R, за словами фахівця, обладнано системою навігації StarFire 6000, а також безкоштовним сигналом SF1, який дає змогу рівномірно працювати, а також зменшити перекриття та «втому» самої машини, дозволяє без проблем працювати навіть вночі. Похибка даного сигналу становить близько 10 см. 

«Також на тракторі встановлено систему JDlink, яка дозволяє  фермеру та сервісу навіть не виходячи з кабінету спостерігати за основними характеристиками трактора та бачити витрату пального та інші показники», — поділився Олександр Білик.

Трактор John Deere 8335 R

Щодо сівалки, то John Deere 1890 + 1910, за словами фахівця Agristar, дуже популярна в Борівському районі — тут їх працює 5 одиниць. Основний покупець такої техніки — підприємство від 1 тис. га. І для посіву ріпаку агрегат повністю підходить.

«Даний посівний комплекс має в своєму асортименті декілька видів котушок. І безпосередньо для ріпаку ми маємо особливу котушку, яку добре налаштовувати під посів даної культури. Вона гарно витримує норму, а також глибину висіву», — розповів Олександр Білик.

Станіслав Кришталь мав досвід сівби ріпаку тільки за допомогою техніки John Deere. І хоча порівняти ні з чим, агроном говорить, що при роботі та налаштуванні сівалки не було жодних проблем.

«Щодо техніки John Deere, можу сказати, що вона надійна. Сівалка досить легка в обслуговуванні, а за калібрування немає жодних проблем. Те ж саме і з нормою висіву — коли виставляємо, то все збігається. І механізатори задоволені технікою цієї фірми», — ділиться враженнями агроном.

Слова аграрія підтверджує і тракторист з 24-річним стажем Вадим Клименко. За його словами, раніше він працював на колісних і гусеничних Т-150, а тепер керує трактором і комбайном John Deere.

«Дуже добре працюється, техніка гарна. Проблеми виникають вкрай рідко і ми відразу дзвонимо до сервісу. Вони приїздять протягом дня-двох і швидко вирішують всі питання», — ділиться враженнями механізатор.

Вадим Клименко, механізатор «Кириченко М»

Нагадаємо, що обслуговуванням техніки John Deere в господарстві займається компанія Agristar.

«Ми з цією компанією дуже часто співпрацюємо, тому що у нас 4 трактори, 1 комбайн і 2 причіпних обприскувачі John Deere. Ми задоволені, до їхньої роботи немає ніяких претензій», — говорить агроном Станіслав Кришталь.

Схоже, техніка в «Кириченко М» дійсно в надійних руках! Залишаємо господарство наодинці з ріпаком та обіцяємо повернутися вже на жнива соняшнику.

© Андрій Губін, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою