ЄС заборонив пестицид компанії Bayer за його шкоду бджолам

15 січня 2020 205 0
ЄС заборонив пестицид компанії Bayer за його шкоду бджолам
Kurkul.comЄС заборонив пестицид компанії Bayer за його шкоду бджолам

В понеділок, 13 січня 2020 р., Єврокомісія вирішила не поновлювати дозвіл на пестицид, який шкодить бджолам, фактично заборонивши інсектицид німецької компанії Bayer, до складу якого входить діюча речовина тіаклоприд. Повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на reuters.com.

Рішення було ухвалене вслід за тим, як його погодили у жовтні більшість урядів країн ЄС на основі пропозиції Єврокомісії.

«Існують екологічні занепокоєння, пов'язані з використанням цього пестициду, зокрема, через його вплив на підземні води, а також на здоров'я людини стосовно репродуктивної токсичності», — заявила єврокомісар з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес.

Фермерам не буде дозволено використовувати інсектицид, який продається під брендами Calypso і Biscaya, після 30 квітня цього року — тоді закінчиться термін його чинного дозволу.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів у січні минулого року висловило стурбованість з приводу того, що активна речовина — токсична для людини і знаходиться в дуже великій концентрації в ґрунтових водах.

За словами дослідників, пестицид не лише вбиває шкідливих комах, а й завдає шкоди бджолам і джмелям, послаблює їх імунну систему і погіршує їх розмноження.

Читати за темою: В Україні розроблять закон про агрохімікати, що відповідатиме нормам ЄС

Виконано за допомогою Disqus