На перші 100 га землі фермери зможуть отримати позику без кредитної історії — Мушак

21 січня 2020 490 0

Після відкриття ринку землі фермери, які не показують свої доходи та не мають кредитної історії зможуть брати кредити до 5 млн грн, тобто на придбання 100 га землі. Про це розповів радник Прем'єр-міністра Олексія Гончарука, активіст земельної реформи Олексій Мушак, інформує AgroPolit.com.

Отримання кредитів без кредитної історії в банку стало можливим після змін в постанову Нацбанку №351.

«НБУ зробив зміни в постанову №351. Раніше аграрій при отриманні кредиту оцінювався індивідуально, за своїми фінансовими показниками. Тому фермери без кредитної історії не могли взяти позику для розвитку свого бізнесу. Зараз же аграріїв зможуть оцінювати не індивідуально, а портфельно. Якщо простими словами, то ризики по новому клієнту оцінюються із історії сплат всіма аграрними клієнтами банку. Це дозволить вирівняти доступ до капіталу між малими, середніми аграріями та великими агрохолдингами», — розповів Олексій Мушак.

Читати за темою: Для кого запрацює ринок землі ― колонка редактора

Він також нагадав, що держава передбачила компенсацію ставки за кредитам на рівні 5%.

«Оскільки земля це прийнятна та ліквідна застава, то із запуском ринку землі фермери гарантовано зможуть отримати кредит в банку. А держава їм компенсує кредитну ставку до 5%. Підтримки уряду в розмірі 4,4 млрд грн вистачить на купівлю 1 млн га землі. Що більш ніж достатньо для малих аграріїв на перші роки після запуску ринку землі. Далі все залежить від ціни за 1 га та облікової ставки НБУ», — підсумував Олексій Мушак.  

Виконано за допомогою Disqus