Аномальна погода може сприяти нашестю шкідників та хвороб — агрономи

22 січня 2020 569 0

Незважаючи на те, що на календарі вже кінець січня, ні морозів, ні снігу наразі не спостерігається. Середньодобові температури не опускаються нижче 0°С (нічні заморозки не нижче -3…-5°С та денні плюсові температури). Через це озимі не перебувають у стані глибокого зимового спокою, а продовжують вегетувати. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Нагадаємо, Рівненщина може залишитися без врожаю озимих — фермер

Агрономи наголошують, що за такої погоди чудово почуваються і хвороби. Вони і зараз потихеньку розвиваються у посівах озимих культур. Через високі для зими температури добре зимують і шкідники. Фахівці зазначають, що така сприятлива перезимівля може позначитись на новому сезоні вирощування новими масовими нашестями шкодочинних організмів.

«Минулого року мали проблеми із чортополохівкою, ріпаковим листоїдом та ще деякими шкідниками, які раніше проявляли себе не настільки масово. Цього року, зважаючи на умови перезимівлі шкідників та хвороб, потрібно заздалегідь спланувати посилений захист посівів. Можливі не дуже приємні несподіванки», — застерігають вони.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 5°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.1мм

Вологість

100%