Аграрії втратять до 30% урожаю — прогноз

27 серпня 2020 333 0
Аграрії втратять до 30% урожаю — прогноз
Kurkul.com

Враховуючи несприятливі гідротермічні умови, стан кукурудзи на більшості територій центрального, південного, частково східного регіонів України оцінюється як близький до критичного, а місцями – як критичний. За підрахунками спеціалістів ДУ «Інститут зернових культур» НААН, втрата врожаю зернової цього року може сягати до 30%.

Про це повідомляється в аналітичній довідці НААН щодо агрометеорологічних умов та стану посівів в Україні.

Так, за даними науковців, запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під кукурудзою на початок другої декади серпня були недостатні і становили 24-42 мм, а на півдні Дніпропетровщини – лише 15-16 мм.

«Така кількість вологи в ґрунті зумовлює стан водного голодування і певних проблем з повноцінним наливом зерна, частково у рослин оптимальних та, особливо, пізніх строків сівби, а також у загущених і забур’янених посівах кукурудзи», – йдеться в повідомленні.

На думку вчених, цьогорічні агрометеорологічні умови для формування врожаю та закінчення вегетації кукурудзи через аномально тривалу суху, спекотну, з суховійними явищами та низькими вологозапасами ґрунту погоду є несприятливими.

Також причиною зниження врожайності кукурудзи є пізній строк сівби, необґрунтоване загущення посівів відносно зональних рекомендацій та незадовільний фітосанітарний стан.

Читайте також: Аграрії Черкащини переорюють поля із кукурудзою

Виконано за допомогою Disqus