Рівненщина може залишитися без врожаю озимих — фермер

22 січня 2020 1126 0

Аномальна погода цієї зими матиме негативний вплив на врожай ранніх зернових культур. А саме озимі жито і пшеницю. Про це повідомив голова асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич, передає radiotrek.rv.ua.

Нагадаємо, фермери Харківщини також побоюються залишитися без врожаю пшениці.

За його словами, ці рослини уже почали фазу росту і від першого морозу й снігу можуть загинути.

«Рослини уже фактично пробудилися, і зараз у них відбуваються ті фізіологічні процеси, які мали відбуватися у березні-квітні. Кущитися почала пшениця, відповідно почали виходити й перші шкідники. Якщо з цієї точки, з кінця січня вони почнуть рости, то однозначно врожайності не буде, адже рослини можуть загинути», — розповів Андрій Кузьмич.

Таку ж загрозу тепла зима несе садам і плодовим деревам. Бо якщо морози вдарять, коли на рослинах уже розкриватимуться бруньки, то й врожай не сформується.

Є ризики й для весняних культур, адже у цей період має відбуватися накопичення вологи, а за словами Андрія Кузьмича відбувається навпаки вивільнення вологи. Тобто ґрунти сухі й на сьогодні тільки окремі підприємства вміють використовувати таку практику як «закриття вологи».

«Іншим же аграріям доведеться використовувати полив, що значною мірою здорожує врожай», — пояснив голова Асоціації.

Нині аграрії Рівненщини ще не адаптувалися до змін клімату, а в майбутньому, на думку Андрія Кузьмича, ймовірно доведеться зміщувати посівний календар, і сіяти озимі не в вересні-жовтні — а в листопаді й навіть грудні. У разі, якщо такі кліматичні тенденції збережуться.

Виконано за допомогою Disqus