Названо лідера за подорожчанням серед фруктів

23 січня 2020 135 0

За зростанням цін виноград у січні випередив інші фрукти на українському ринку. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати більше: Посадка винограду та догляд в осінньо-зимовий період

Із середини січня  ціни на найбільш популярний сорт винограду «Кишмиш» зросли в 1,5 рази. За словами учасників ринку, зростання ціни в січні — звичайна ситуація для ринку винограду, при цьому попит на виноград  цього сезону помітно збільшився. 

Підтвердженням цієї інформації є офіційні дані зовнішньої торгівлі, які свідчать про те, що  в цьому сезоні Україна вже імпортувала в 1,5 рази більше винограду, ніж рік тому.

«Зростання імпорту винограду в цьому сезоні було зафіксоване не тільки в зимовий період, ми майже в 2 рази збільшили обсяги зовнішніх поставок з серпня по листопад, тобто в сезон збирання власного врожаю. Обсяг імпорту в першій половині сезону є рекордним принаймні за останні 5 років! Іншими словами, споживання винограду в країні збільшується — це чудова можливість для українських фермерів, якою поки що користуються імпортери. Звичайно, для того, щоб відвоювати в імпортерів частку власного ринку, нашим виробникам потрібно запропонувати українському покупцю продукцію не гіршої якості. Компромісів в даному питанні не існує», — вважає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на 22 січня 2020 р. в терміналі «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар», столовий виноград пропонується по 60-67 грн/кг. Рік тому виноград також почав дорожчати з середини січня і тенденція до зростання зберігалась до кінця зими. Цього сезону виноград на «Шуварі» пропонується мінімум на 10% дешевше, ніж рік тому, оператори ринку це пов’язують із зростанням обсягів імпорту. 

Виконано за допомогою Disqus