В Україні подешевшала картопля

27 січня 2020 663 0

В останню декаду січня ціни на картоплю в Україні помітно знизились. Повідомляє info.shuvar.com.

Згідно даних ОРСП «Шувар»  здешевленню картоплі сприяло сезонне зниження активності покупців після свят, при цьому країна продовжує активно імпортувати картоплю. Станом на 27 січня 2020 р. на ОРСП «Шувар» картопля коштує 7,5-8,5 грн/кг.

Читати за темою: АгроМатематика. Вирощування картоплі, або як заощадити на «другому хлібі»

Аналітики зазначають, що за січень ціни просіли мінімум на 20%, а  у порівнянні із  минулим роком картопля сьогодні коштує лише на 30% дорожче.

«У другій половині зими картопля в Україні коштує мінімум на третину дешевше, ніж на початку сезону. У серпні, коли ми мали б збирати власний врожай  і коли  вартість картоплі традиційно є найнижчою, ми бачили на ринку безпрецедентну ціну 11-12 грн/кг. Сьогодні картоплю вже пропонують по 7-8,5 грн/кг. Це не тішить ані продавців, які планували взимку торувати значно дорожче, ані покупців, які під впливом ажіотажу восени запасилась досить дорогою картоплею», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Зазначається, що у продавців картоплі є сподівання щодо зростання ціни в кінці зими або вже на початку весні. Рік тому картопля в Україні теж дешевшала в другій половині зими, зростання ціни розпочалось лише у квітні 2019 р. і тривало до травня, поки на ринку не почала з’являтись рання картопля.

Також у минулому сезоні Україна майже не імпортувала картоплю, хоча ціни в цілому були вищі від середніх за останні 5 сезонів. Цього сезону з серпня по грудень 2019 р. до України було завезено 232 тис. т картоплі — рекордний обсяг за всі роки незалежності.

Виконано за допомогою Disqus