Сольський розповів, хто контролюватиме кількість купленої землі в одні руки

3 лютого 2020 187 0

Кількість землі в одних руках контролюватимуть нотаріуси під час оформлення договорів купівлі-продажу. Про це заявив голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики, співавтор законопроекту про відкриття ринку землі Микола Сольський, інформує AgroPolit.com.

«Коли покупець із пайовиком прийдуть до нотаріуса, в останнього є доступ до реєстрів. Він побачить, що покупець вже купив на себе, умовно 1,5 тис. га, крім того, фірма, яка зареєстрована на цього покупця, купила ще 3 тис. га. Це означає, що він може ще докупити 5,5 тис. га або на себе, або на свою фірму», — пояснив Микола Сольський.

За його словами, в остаточному варіанті законопроєкту, що у січні презентував земельний комітет, землю зможуть купувати громадяни України, підприємства, засновані громадянами України, держава і місцеві громади.

Читати за темою: Як виглядатиме земельна реформа в Україні — інтерв’ю Миколи Сольського

«Було багато правок щодо додавання до цього списку підприємств, де кінцевим бенефіціаром є громадянин України. Але разом з тим нотаріусам це буде практично неможливо проконтролювати. Також ми обмежили продаж землі для іноземців, навіть після референдуму, в прикордонних смугах — до 50 км. Така практика поширена в багатьох країнах», — розповів Микола Сольський.

Водночас, голова земельного комітету не вважає питання концентрації землі в одних руках кардинальною правкою.

«Як на мене, основна правка — це допуск на ринок іноземців тільки за результатами референдуму. Насправді, те, як робити земреформу, дуже сильно залежить від відповіді на одне питання – чи земля має бути дорожчою? Звісно, за участі іноземців вона коштуватиме більше», — запевнив Микола Сольський.

Виконано за допомогою Disqus