Січень 2020 року був аномально теплим і сухим

5 лютого 2020 130 0
Січень 2020 року був аномально теплим і сухим
Kurkul.com

Цьогорічний січень був аномально теплим. Середньомісячні температури на всій території України були на 5–7 °С вищі від багаторічної кліматичної норми. Температурні показники були більш типові весняним значенням березня. Кількість опадів також не перевищувала багаторічної норми. Майже протягом усього січня панувала засушлива ситуація, і лише протягом третьої декади випала основна маса опадів. Повідомляє Kurkul.com.

Україна належить до регіонів планети, де зміна середньої за рік температури повітря  протягом останніх тридцяти років відбувалась найшвидшими темпами. Температура повітря завжди зростала, але не такими темпами як за останні роки.

Найбільш неочікуваним став січень 2020 р. — середньодобова температура становила 0,9 °С. Найнижча температура була зафіксована у Чернівецькій область — -9,9 °С, максимальна на Одещині — 12,3 °С.

 

Максимальна та мінімальна температура повітря у січні 2020 р.

Січень 2019 р. мав також значне перевищення середньомісячних температур відносно кліматичної норми, проте середньомісячна температура становила -2 °С. Найнижча температура була зафіксована у Харківській область — -20,8 °С, максимальна на Одещині — 15,9 °С.

 

Середня місячна температура повітря по областях у 2019 р.

Також одним із важливих показників є — атмосферні опади. Територія України стає більш посушливою. Кількість опадів зменшується, в порівнянні з багаторічними опадами.

Так, 2019 р. розпочався з випадіння значної кількості опадів, особливо в Донецькій, Луганській, Закарпатській та Запорізькій областях. Середня сума опадів за січень 2019 р. — 51,9 мм.

 

На відміну від 2019 р. цього року опадів було значно менше, їх середня місячна кількість була зафіксована на позначці 18,6 мм. Найбільше опадів випало на Закарпатті та Сумщині, найменше — на Одещині, Вінниччині та Київщині.

 

Детально розглянути метеорологічні показники, які є найбільш важливими для аграрного сектору можна за допомогою сервісу Метео Фарм

Виконано за допомогою Disqus