На цукрозаводі з Черкащини на 100% запрацював біогазовий комплекс

6 лютого 2020 4912 0
На цукрозаводі з Черкащини на 100% запрацював біогазовий комплекс
Зорг Біогаз

Біогазовий комплекс 7,5 МВт на Селищанському цукровому заводі запрацював на повну потужність. Про це Kurkul.com повідомила прес-служба ТОВ «Зорг Біогаз».

Біогазовий комплекс в с.Селище на Черкащині вийшов на заплановані 100%. Електроенергія поставляється в мережу за зеленим тарифом. Держава (ДП «Гарантований Покупець») платить €0,148 за кВт⋅год. 

«В ході запуску замовнику було рекомендовано використовувати мікроелементи, оскільки жом не містить всього того, що необхідно для бактерії. Проте замовник вирішив провести експеримент і запустив в роботу два реактори з мікроелементами, а один — без. Реактор без мікроелементів почав «хворіти», різниця стала помітною вже на третій тиждень. Реактор з мікроелементами, запущений пізніше, наздогнав і перегнав реактор без мікроелементів. Унаслідок, замовник визнав, що без мікроелементів неможливо працювати ефективно», — поділився досвідом генеральний директор ТОВ «Зорг Біогаз» Ігор Реддіх. 

Читати за темою: В Україні на 50% зросли біогазові потужності

Однією із складових швидкого запуску станції стала сучасна біогазова лабораторія.  Завдяки її наявності, оператори чітко знали, що відбувається в реакторі та могли розрахувати оптимальну норму завантаження сировини.

На біогазовому комплексі в с.Селище встановлено краще очищення газу від сірки. Все обладнання — німецьке. На відміну від аналогів українського виробництва німецьке обладнання працює без збоїв і не вимагає ремонтів.

«Що особливо приємно і є предметом гордості, так це те, що українська станція перевершила по технічному оснащенню навіть знамениту станцію на цукровому заводі в м.Анклам (Німеччина). На станції в Анклам немає можливості вантажити брудну сировину, тоді як станція в Селищі обладнана завантажувачем з камінняуловлювачем», — додав технічний директор ТОВ «Корсунь Еко Енерго» Сергій Підлубний.

Виконано за допомогою Disqus