Реклама

КМУ змінить умови карантину — оптовики зможуть торгувати харчовою продукцією, ЗЗР та ветпрепаратами

21 березня 2020 430 0

Кабмін України готує правки до постанови про карантин. Нова постанова № 215 від 16 березня 2020 року визначає ряд заходів для боротьби з коронавірусом і уточнює попередню постанову КМУ від 11 березня 2020 року № 211, якою з 12 березня до 3 квітня 2020 року запровадили карантин на усій території України, пише AgroPolit.com.

«Із аналізу положень нової постанови випливає, що уряду слід оперативно внести зміни до попередньої постанови про карантинні заходи новим документом від 16 березня 2020 року. Це потрібно для того, щоб уникнути в Україні дефіциту поставок продуктів харчування до магазинів та колапсу з продажем ветпрепаратів, ЗЗР, кормів для тварин і насіння», — ідеться в повідомленні.

Тож постанова № 215 забороняє роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Але буде дозволено:

  • роздрібна торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку,
  • провадження банківської та страхової діяльності, торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

«На сполох щодо окремих положень №215 забили раніше в ЄБА. На думку експертів асоціації, непродовольчі магазини, які спеціалізуються на торгівлі кормами для тварин, ветаптеки та ветеринарні клініки мають бути включені до переліку важливих об'єктів, які мають залишатися відкритими протягом карантину», — сказано в першоджерелі.

Утім це не весь перелік скарг від бізнесу, які надійшли до уряду.

У даному переліку немає згадування, що під заборону не потрапляє оптова торгівля харчовою продукцією, пестицидів, хімікатів, кормів для тварин, насіння та посівного матеріалу та ветеринарними препаратами.

«Тож оптові продавці харчів не хочуть працювати, бо за умов постанови №211 вони наражаються на покарання. Те саме з продажами агрохімії та ветаптеками, саме тому дві групи (власники магазинів та аграрії) напружилися і очікують дефіциту, якщо уряд оперативно не внесе зміни у свою постанову», — розповідає AgroPolit.com один з підприємців, дотичний до сфери торгівлі.

Викликає  питання у бізнесу і пункт про перевезення в одному транспорті до 10 осіб.

«Умови такої доставки діють і для працівників підприємств, а їх же може бути сотня, тисяча і більше на одному підприємстві. Це, по суті, спиняє виробничий процес, чого теж не можна допускати в умовах поглиблення економічної кризи», — доповнює питання від бізнесу ще один співрозмовник видання.

Як повідомили AgroPolit.com свої джерела в КМУ, зараз про цю проблему вже знають і працюють над оперативним її вирішенням. Тож найближчим часом постанову мають змінити, внісши в неї відповідні поправки.

«Ніякого дефіциту не буде — ні з харчами, ні з ЗЗР, кормами чи насінням. Ми наразі працюємо над тим, щоб швидко виправити цю ситуацію і рішення уже будуть до наступного засідання Кабміну, орієнтовно у середу», — каже джерело в уряді.

Виконано за допомогою Disqus