Плодоношення ягідних розпочнеться на місяць раніше — експерт

27 березня 2020 194 0
Плодоношення ягідних розпочнеться на місяць раніше — експерт
Kurkul.com

Через аномальну погоду початок цвітіння і, відповідно, плодоношення деяких плодовоягідних розпочнеться майже на місяць раніше. Про це розповіла керівниця органічної ферми oLaWander Мирослава Лінська у матеріалі «Мирослава Лінська: На вирощування лаванди надихнув Instagram» на Kurkul.com.

Тепла зима, як цього року, на переконання Мирослави Лінської, може погано впливати на рослини. Немає «сніжної подушки» — коли вдарять морози, рослини можуть примерзнути.

«Ще з осені і до початку березня полуниця та ожина на полі oLaWander мали зелене листя. Саджанці полуниці й ожини на продаж почуваються добре, оскільки гарно замульчовані соломою. Лаванда на полі почувається добре, цього року цвітіння буде раніше за звичне десь на тиждень чи два», — каже пані Мирослава.

Читати за темою: На Київщині вирощують органічну лаванду

У березні фермерка поки що не спостерігає зміни в розвитку рослин. Така аномально тепла зима, за її словами, сама по собі не страшна. Але далі є загроза приморозків «по цвіту чи набубнявілих бруньках», тому ситуація може стати критичною — є вірогідність втратити весь урожай. 

«Ризик, звісно, є. І, швидше за все, приморозки цього року негативно вплинуть на урожай. Щоб захистити сад від нічних приморозків, потрібно вкривати рослини агроволокном, а вдень відкривати», — пояснює фахівець.

Виконано за допомогою Disqus