Фермери можуть припинити вирощувати овочі через закриття ринків — думка

7 квітня 2020 605 0
Фермери можуть припинити вирощувати овочі через закриття ринків —	 думка
Kurkul.com

Заборона діяльності продовольчих ринків та нові умови роботи стають викликом для учасників малого бізнесу. Дрібні фермери можуть бути змушені відмовитись від вирощування свіжих овочів. Таку думку висловила міжпроектний менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP Олександра Гармаш. Про це йдеться у спецпроекті «Ріст цін на продовольство. Чи можна запобігти?» на Latifundist.com.

Вона зазначила, що представники малого і мікробізнесу якраз є постачальниками плодоовочевої продукції. Через трейдерів (в т. ч. перекупників) їх товар потрапляв на експорт, великі і місцеві оптові ринки.

«Середньому бізнесу, тим більше великому, простіше трансформуватися в нових умовах, ніж дрібному. Найбільше можуть постраждати сільські жителі, дрібні виробники плодоовочевої продукції і меду. Серед клієнтів Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP 57-65% виробників мають дохід тільки від сільського господарства. Це близько 62% сімей (15 тис. чол.) і 86% одиноких жінок (понад 1,9 тис. чол.)», — зазначила Олександра Гармаш.

Експерт додала, що нові умови роботи ринків стають викликом для учасників малого бізнесу, які змушені змінювати підходи і напрямок роботи.

Сергій Клімашевич, директор «Грінвіл ЛТД» вважає, що багато дрібні фермери, для яких ринок був єдиним каналом збуту продукції, взагалі можуть відмовитися від вирощування цієї продукції. Крім того, ситуація на валютному ринку буде стримувати фермерів від вкладення грошей.

Таким чином, оператори вважають, що в період карантину не можна закривати ринки в країні, але необхідно встановити чіткі спеціальні санітарно-епідеміологічні правила і контролювати їх дотримання.

Виконано за допомогою Disqus