У Маріуполі фермери зливатимуть молоко у каналізацію

9 квітня 2020 375 0

У зв'язку із обмеженням торгівлі через пандемію коронавірусу, маріупольські фермери не можуть збути свою продукцію. Повідомляється на сайті 0629.com.ua.

«Ми фактично перебуваємо на межі виживання. У мене велике господарство — 5 корів, 2 бика, два десятка свиней, кози, барани, кури, качки, кролики. Їх щодня потрібно годувати і на корм потрібні гроші, а де я їх візьму, якщо нічого не продаю», — розповів фермер з Маріуполя.

За його словами, щоб звести кінці з кінцями, він був змушений частково відмовитися від послуг найманих працівників. Ще одна величезна проблема — молоко швидко псується.

«Корови ж не розуміють, що карантин. Їх потрібно доїти два рази на день. Зараз намагаємося переробляти молоко у сири, сметану. Але це ж треба комусь продати. Вже зараз у господарстві замість води даємо сироватку і кисляк. Якщо так далі піде, почну все їм згодовувати або просто виливати молоко у каналізацію», — говорить дружина фермера.

За словами фермерів, наразі вони намагаються власними силами вирішити це питання і постачають продукцію постійним покупцям у Маріуполі, однак це не вирішує ситуацію.

«Навіть якщо і дозволять знову торгувати, за новими карантинними правилам, молоком можна торгувати у критому приміщенні, а не на всіх ринках вони є. А там де є, всі місця вже зайняті і чужих не пустять», — зазначила вона.

Нагадаємо, що 30 березня головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав постанову, згідно з якою, у період карантину дозволяється працювати ринкам при дотриманні санітарних норм.

Онлайн-асистент фермера сайт Kurkul.com продовжує досліджувати український аграрний ринок та ділитись результатами з вами. Настав час підвести підсумки та поглянути, як змінились фермери в Україні за останні роки.

Якщо вам цікаво, скільки земель обробляють фермери в Україні, якими напрямками вони займаються і в яких регіонах працюють, скільки з них займаються тваринництвом, переходьте за посиланням та заповнюйте анкету.

Виконано за допомогою Disqus