UKRAVIT порадили інсектициди, що мають мінімальний вплив на бджіл

13 квітня 2020 73 0
UKRAVIT порадили інсектициди, що мають мінімальний вплив на бджіл
ukravit.com.

Цьогоріч на полях України спостерігається активізація шкідників, перезимівлі яких сприяла тепла та безсніжна зима. Експерти UKRAVIT радять використовувати «м’які інсектициди», діючі речовини яких менш токсичні для бджіл.

Зазначено, що квіти ріпаку приваблюють не лише шкідників, але й бджіл, джмелів та інших корисних комах. Тому до системи захисту необхідно підійти з особливою відповідальністю, щоб забезпечити ріпаку максимальний захист при мінімальній шкоді для корисних видів.

Експерти UKRAVIT рекомендують використовувати «м’які інсектициди», діючі речовини яких володіють меншою токсичністю для бджіл порівняно із піретроїдами, фосфорорганікою та більшістю неонікотиноїдів.

«Для оцінки токсичності кожної діючої речовини щодо бджіл використовується показник ЛД50 контактно мкг/бджолу – це середня статистично отримана однократна доза пестициду у мікрограмах на бджолу, яка може спричинити загибель 50% корисних комах при контакті із нею. Чим більший даний показник, тим більша кількість препарату повинна потрапити на бджолу, щоб спричинити загибель, а отже, тим він безпечніший», — зазначають експерти.

Враховуючи це, компанія UKRAVIT радить інсектициди, які дозволяють захистити посіви ріпаку та сади у період цвітіння. Зокрема, це продукти АЦ Люкс (ацетаміприд, 200 г/кг) та Лювітор (тіаклоприд, 240 г/л).

Основна їхня перевага – це низький рівень токсичності щодо корисних ентомофагів. Ці інсектициди відносяться до хімічного класу неонікотиноїди, тому механізм їхньої дії однаковий – це системні діючі речовини із контактною та кишковою дією, що блокують ацетилхоліновий рецептор.

Минулого року компанія представила ринку новий інсектицид Колібріс, який забезпечує повноцінний захист ріпаку від найширшого спектра шкідників на всіх стадіях їх розвитку.

Експерти UKRAVIT нагадують, що обприскування необхідно проводити у вечірні, нічні та інколи у ранкові години, а не у період масового льоту корисних комах.

Читайте також: Фермерам порадили досходовий ґрунтовий гербіцид для захисту соняшнику

Виконано за допомогою Disqus